ketvirtadienis, rugsėjo 10, 2015

Plastikinių langų eksploatacija

Plastikinių langų eksploatacija – ką reikėtų žinoti po plastikinių langų sumontavimo namuose?

Vis daugiau žmonių visame pasaulyje ir Lietuvoje renkasi plastikinius langus. Kodėl plastikiniai langai tokie populiarūs ir kuo pasižymi jų eksploatacija? Visa tai ir dar daugiau ir panagrinėsime šiame straipsnyje.
Plastikinių langų gamintojai pateikia gausybę argumentų, kodėl plastikinius langus verta rinktis. Trumpai – jie paprastai įrengiami ir eksploatuojami, patvarūs, ilgai tarnaujantys, gerai izoliuojantys garsą bei šilumą, plastikiniai langai „nebijo“ nei stipraus lietaus, nei sniego, nei apledėjimo ar kitų panašių gamtos reiškinių. Tačiau norint, jog jų privalumai dar labiau išryškėtų, namuose turintiems plastikinius langus žmonėms dėmesį reikia atkreipti į kelis pagrindinius dalykus.

Patalpų vėdinimas

Kad namuose gyvenantys žmonės būtų sveiki ir gerai jaustųsi, namus būtina vėdinti. Šviežio ir gaivaus oro reikia visam organizmui, tai ir prevencinė priemonė norint užkirsti kelią kai kurioms ligoms. Blogas oras, o tiksliau deguonies trūkumas, veikia neigiamai, jam tvyrant prasčiau veikia smegenys, sunkiau susikaupti. Dėl to reikėtų žinoti, jog plastikiniai langai yra itin sandarūs ir oras savaime pro juos nepatenka. Jei namuose nėra ventiliacijos ir vėdinimo sistemų, oro cirkuliacija gali ir visiškai nevykti, garai ima kondensuotis ant langų stiklų – jie matomi stiklo paketo paviršiuje. Jei neseniai pasikeitėte langus ir anksčiau garai nesikaupdavo, žinokite, kad anksčiau langai nebuvo sandarūs ir kokybiški.
Visiškai nevėdinant patalpų jose susidaro drėgmės perteklius, gali atsirasti ir pelėsis, kurį ypač sunku išnaikinti. Dėl neigiamos pelėsio įtakos gali imti irti namo konstrukcijos. Kai kuriuose plastikiniuose languose yra sumontuotos specialiai ventiliacijai skirtos orlaidės, o jei jų nėra, langus reikia bent kelis kartus per dieną trumpam atverti ir įleisti šviežio oro. Skubantiems, neturintiems laiko, namuose praleidžiantiems nedaug laiko pakaks patalpas išvedinti kartą-du per dieną. Jei lauke vėsu, net ir vėdinimas ne visuomet padeda atsikratyti tvyrančios drėgmės. Todėl patarimas būtų toks – neatšaldyti kambario temperatūros žemiau 15 laipsnių Celsijaus, nes šaltas oras prastai absorbuoja drėgmę lyginant su šiltu.

Kelios vėdinimo taisyklės

·         Geriausia kambarius vėdinti ryte. Gausiausiai vėdinami turi būti vonia bei miegamasis.
·         Dieną kambarius vėdinti reikėtų 3-4 kartus, sudarant skersvėjį. Vėdinti reikėtų ir po maudynių ar pagaminus valgį. Geriausia vėdinti plačiai atvėrus langus, kelias minutes.
·         Jei namuose šildymas – autonominis, vėdinant šilumą galima prisukti ar net ir trumpam visiškai išjungti. Tokiu būdu pavyks optimizuoti šildymo kaštus.
·         Stenkitės, kad temperatūra kambaryje svyruotų 5 laipsnių amplitudėje – plastikiniai langai žiemą taip pat neturėtų būti laikomi atdari visą parą. Antraip atvėsta sienos ir lubos, o ant jų atvėsusių geriau kaupiasi kondensatas.

Kaip valyti plastikinius langus?

Valyti plastikinius langus gana paprasta, jų nereikia taip saugoti kaip medinių, kuriuos dar ir tenka perdažyti. Plastikinių langų valymui pakaks paprasto vandens ir/ar specialių valiklių, buitinių valymo priemonių. Galima naudoti ir PVC profilių valiklius, nuvalančius ir atnaujinančius lango paviršių.
Langų rėmams valyti nereikėtų naudoti abrazyvinių, šiurkščių dalelių turinčių valiklių, valiklių, pagamintų benzino pagrindu, nes jie gali pažeisti lango paviršių. Stiklams valyti tinka įprasti stiklų, veidrodžių valikliai.

Kitos rekomendacijos

Renkantis plastinius langus, labai svarbu kokybiški apkaustai, padedantys lengvai ir sklandžiai atverti langus. Nors pačių apkaustų eksploatacija nėra niekuo išskirtinė ar sudėtinga, visgi gamintojai rekomenduoja perskaityti naudojimo, priežiūros instrukcijas. Kartą per metus alyva reikėtų patepti judančiąsias apkaustų dalis, ritinėlius – tai pailgins langų (balkonų durų) tarnavimo laiką.
Jei norite optimalios kainos ir kokybės santykio, puikiausias pasirinkimas – „Geneo“ plastikiniai langai Vilniuje ir visoje Lietuvoje! 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą