ketvirtadienis, liepos 30, 2015

Plastikiniai langai ir jų priežiūra

Kaip prižiūrėti plastikinius langus?

Plastikinių langų priežiūra nėra sudėtinga ar išskirtinė, tačiau norint, jog jie tarnautų ilgai ir atliktų savo visas funkcijas, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Plastikiniai langai Vilniuje montuojami seniausiai, tad specialistai žino su kuo susiduriama dažniausiai ir teigia, jog problemos kyla būtent dėl to, kad pamirštama viena ar kita profilaktinė priemonė, užtikrinanti langų ilgaamžiškumą. Tad šiame straipsnyje aptarsime tai ką turite žinoti apie plastikinių langų priežiūrą.

Tarpinės yra greičiausiai susidėvinti plastikinių langų detalė

 Jei plastikiniai langai dažnai praverti ar atidaryti, tuomet ant tarpinių nusėda nemažai dulkių bei purvo, ypač jei gyvenama arčiau judrios gatvės. Todėl tarpines karts nuo karto reikėtų nuvalyti (bent jau du kartus per metus). Juk švara – geriausia problemų prevencija. Taip pat tarpines reikia patepti alyva ar specialiu tepalu skirtu tepti plastikinių langų tarpinėms. 


plastikiniu langu tarpines


Tai, žinoma, reikėtų padaryti nuvalius tarpines. Tuo tarpu pastebėjus, jog tarpinės skeldėja, plyšta, trupa – jas reikia pakeisti naujomis. Tarpinės keičiamos kas 3-5 metus, paprastai per tiek laiko jos susidėvi.
Dar vienas svarbus profilaktinis veiksmas du kartus per metus – varsčios prispaudimo prie rėmo sureguliavimas. Artėjant žiemai reikia prisukti, kad varsčia prisispaustų labiau, tuo tarpu pavasarį reikia atleisti. Tai svarbu, nes temperatūrų kaita ir langų elementų plėtimasis bei traukimasis daro įtaką lango sandarumui bei dėvėjimuisi, o paprastas varsčios pareguliavimas šešiakampiu (tą gali atlikti kiekvienas namų šeimininkas) užtikrina ilgesnį langų naudojimą.
Po kelių metų naudojimosi plastikiniais langais namų šeimininkai iškelia problemą – varstomų langų tarpuose (rėmuose) pradeda kauptis vanduo. Kartais jis net pradeda veržtis pro kraštus  ir tekėti ant palangių. 

Problema – užsikišusi drenažo sistema

Kad taip neatsitiktų, reikia reguliariai išvalyti varstomų langų tarpus ir išvalyti drenažo ertmes pro kurias vanduo turėtų galimybę pasišalinti į išorę. Išvalyti galima tiesiog stipresne srove, pavyzdžiui, pasitelkus guminę kriaušę, pučiant vandenį į drenažo skylutę. Kartais stipriai užsikišus ertmei tenka panaudoti ir ploną daiktą, pavyzdžiui, sąvaržėlę, vielutę ar adatą.
Didelis plastikinių langų privalumas palyginus su mediniais – jų nereikia dažyti. Tačiau nuo valymo nepabėgsite. Plastikinių langų valymas nesudėtingas, užtenka paprasčiausio vandens bei įprastų namuose naudojamų valymo priemonių. Žinoma, idealus variantas PVC  profilių valymo priemonės, kurios ne tik gerai nuvalo plastikinius profilius, tačiau ir atnaujina, suteikia blizgesį. Taip nuvalius langus jie atrodo kaip nauji. Jų galima įsigyti iš langų gamintojų ar profesionalios buitinės chemijos parduotuvėse. Kadangi plastikiniai langai yra padengti antikoroziniu sluoksniu, jų negalima valyti priemonėmis, kuriose yra abrazyvinių dalelių, langų negalima šveisti, trinti aštriomis kempinėmis ar šveistukais.

Verta pastebėti, jog langų rasojimas ir pelėsio atsiradimas namuose siejamas su plastikiniais langais. Visgi tai ne langų problema, o ventiliacijos stoka kambaryje. Žinoma, plastikiniai langai yra sandarūs ir užtikrina, jog į kambarį nepateks šaltis, todėl  apie ventiliaciją reikia galvoti atskirai. Iš tiesų apie tai reikėtų pagalvoti dar prieš įsirengiant plastikinius langus ir rinktis langus su orlaide ar savaimine ventiliacijos sistema. Geriausi prevencija nuo pelėsio ir šiaip sveika praktika yra kasdien kelioms minutėms plačiai atverti langus ir išvėdinti kambarį. Tą reikia daryti ir žiemą nebijant, jog kambarys išvės. Priešingai – šviežias oras įšyla daug greičiau, tad šilumos nuostolio nepajausite. Nuolat vedinami kambariai išvengia pelėsio atakos, plastikiniai langai nerasoja, o gaivus oras yra daug sveikesnis ir namų gyventojams. Juk dėl oro trūkumo ne vienam įsiskausta galva ar pablogėja nuotaika.

plastikiniu langu rasojimas

penktadienis, liepos 03, 2015

Plastikinių langų privalumai

Plastikinių langų privalumai – kokie jie?

Šiuo metu plastikiniai langai yra tapę vos ne norma, kasdieniniu reiškiniu. Tai išties kokybiškas ir gyvenimo sąlygas gerinantis pastarųjų dešimtmečių kūrinys, tačiau norint visapusiškai išnaudoti gaminio privalumus, reikia juos... žinoti. Būtent tai ir padarysime – naujai pažvelgsime į plastikinius langus ir pasidomėsime jų įprastai, pamirštais ar neatrastais privalumais. 

Patikima šilumos izoliacija

Plastikiniai langai turi aukštą energijos vartojimo efektyvumą, kitaip tariant, jie užtikrina, kad būtų kuo mažesnis šilumos nuostolis. Tai pagrindinė priežastis, kodėl plastikiniai langai sukėlė tokį susidomėjimą ir taip greitai įsitvirtino rinkoje bei žmonių namuose. Besidomintys ekonomija ir susidūrę su termovizinėmis namų nuotraukomis žino, kad seni langai yra didžiausi kaltininkai dėl to, kad žiemą namuose šalta. Vien pakeitus langus į naujus plastikinius pritaikytus namo gyventojų poreikiams, galima pakelti vidutinę temperatūrą keliais laipsniais. Tai leidžia arba sumažinti šilumos naudojimą ir taip sutaupyti arba tiesiog mėgautis šiltesniu oru namuose. Sandarūs plastikiniai langai, specialiai sukurti profiliai užtikrina šiltesnį ir patogesnį gyvenimą.



Garso izoliacija

Tarsi bonusas prie šilumos izoliacijos yra ir garso izoliacija. Sandarūs plastikiniai langai net be papildomų priemonių skirtų garsui iš išorės slopinti, geba nuslopinti net judrios gatvės triukšmą. Žinoma, jei už langų visą parą veikia buldozeriai ar kaukia sirenos, tuomet gali prireikti specialių plastikinių langų su storesniais stiklais, t.y. su padidinta garso izoliacija. Žinoma, prie garso izoliacijos prisideda ir geras jų sumontavimas, įtvirtinimas, nes jei tarpas tarp sienos ir lango bus su plyšiais ar netinkamai sutvarkytas – garso izoliacija tikrai nepasijus.

Priderinama prie įvairių interjerų ir eksterjerų

Nors įprasta matyti baltus plastikinius langus, tačiau iš tikro jų išvaizda gali būti kur kas įvairesnė. Plastikiniai langai Vilniuje ir kituose didmiesčiuose dažnai užsakomi individualiai su pasirinkta spalva ar medžio imitacija. Langai gali būti vienos spalvos iš vidaus ir kitos iš išorės, kas labai patinka individualių namų savininkams besirūpinantiems ne tik jaukiu interjeru, tačiau ir subtiliu eksterjeru. Žinoma, spalvoti plastikiniai langai kainuoja kiek daugiau, nes dažnai gaminami tik gavus užsakymą. Tuo tarpu balti profiliai dažniausiai laukia pagaminti, tereikia sumontuoti, tad taip darbų atlikimo terminas ryškiai sutrumpėja. Tačiau dėl išskirtinių spalvotų langų galima kelias dieneles ilgiau ir palaukti.

Mažesnė priežiūra, tvirtesni

Artimiausia plastikinių langų alternatyva – seni geri mediniai langai, todėl su jais lyginamos daugelis savybių. Priešingai nei mediniai, plastikiniai langai kelia mažiau rūpesčio namų šeimininkams. Plastikinius langus tereikia nuvalyti drėgna šluoste su įprastais namuose naudojamais valikliais be abrazyvinių dalelių ir jie vėl atrodo kaip nauji. Tuo tarpu medinius langus reikia ne tik valyti, tačiau kas 3-5 metus tenka ir perdažyti. Taip yra todėl, kad mediniai langai nėra atsparūs aplinkos poveikiui – vėjui, lietui, šalčiui, karščiui, tiesioginiams saulės spinduliams. O plastikas yra daug atsparesnis. Taip pat svarbu paminėti, jog plastikas nėra taip lengvai paveikiamas svorio ar slėgio, todėl langai bėgant laikui neišsikraipo.

Ekologiški, perdirbami 

Plastikiniai langai gaminami be švino, iš ekologiškų, kokybiškų medžiagų, atitinkančių aukštus ES kokybės standartus. Pagaminti plastikiniai langai yra sertifikuojami ir ženklinami CE atitikties ženklu. Plastikas iš kurio gaminami langai yra perdirbamas. Tad langai  nekenksmingi nei žmonėms, nei gamtai.

Gera kaina

Ir galiausiai, plastikinių langų kaina yra prieinama bei atitinkanti kokybę. Tai viena pigiausių langų alternatyvų. Taip pat faktas, jog plastikiniai langai nereikalauja papildomos priežiūros, t.y. dažymo, lemia jų pigesnę jų eksploataciją.